Σάββατο 2 Οκτωβρίου 2010

Έκρυψε τη μπάλα για 45+2 λεπτά

Με το Καραΐσκάκη για μια ακόμη φορά γεμάτο (είχα την τύχη να είμαι παρών)

και με απόδοση που κυμάνθηκε σε υψηλά επίπεδα για 45 λεπτά στο 1ο και μόλις 2 λεπτά στο 2ο ημίχρονο,

ο ΘΡΥΛΟΣ πήρε αυτό που ήθελε και σ αυτή την αγωνιστική και περιμένει την αυριανή μέρα απλά για να δει πόσο ΠΡΩΤΟΣ θα είναι.

Αν κοιτάξει κανείς τα στατιστικά (όπως εμφανίζονται στην κεντρική σελίδα της Super League, http://www.superleaguegreece.net/)

θα διαπιστώσει πως η ομάδα είχε και πάλι πολλές επιθετικές προσπάθειες και θα μπορούσε να είχε πετύχει πολλά περισσότερα γκολ. Οι τυχεροί που ήταν στο Καραΐσκάκη, αλλά και όσοι είδαν όλη την εξέλιξη του αγώνα από την τηλεόραση ή από το Internet (όπως είπε κι ο Λαζόπουλος πολύ σωστά ως Μήτσος ... "υπάρχει και Google πατέρα και μας καρφώνει") σίγουρα έμειναν ικανοποιημένοι για τα πρώτα 45 λεπτά, ανησύχησαν λιγάκι μετά το 2-1 και το χαμένο πέναλτι του Ριέρα και επανήλθαν στο 91' με την καταπληκτική ενέργεια και τη συνεργασία Φετφατζίδη - Μιραλάς στο 3-1. Ο Μιραλάς που σημείωσε τα δυο απ τα τρία γκολ της ομάδας ήταν και ο MVP όχι μόνο για τα γκολ, αλλά και τη συνολική του εμφάνιση σήμερα.